سوالات متداول

سامانه سفارش آنلاین چاپ کاج، یک سرویس آنلاین 24 ساعته است که با کیفیت‌ترین خدمات چاپ و طراحی را به مشتربان خود ارائه می‌دهد. مشتریان عزیز ما می‌توانند در هر جا و هر لحظه‌ای که بخواهند از طریق این سامانه به راحتی سفارش چاپ و طراحی خود را ثبت کرده و تا لحظه تحویل محصول خود با آسودگی خاطر به دیگر کارهای مهمشان ببپردازند.

شما می‌توانید به هنگام ثبت سفارش محصول مورد نظرتان گزینه “آپلود فایل طراحی شده” را انتخاب کرده و پس از ورود به صفحه آپلود، فایل طراحی خود را برای ما ارسال نمایید.

شما می‌توانید تمامی محصولات چاپی ما را به صورت آنلاین سفارش دهید. اما اگر محصولی مدنظرتان است که در سایت ما مشاهده نکرده‌اید می‌توانید با شماره 09002540035 تماس گرفته و درخواست ثبت سفارش خود را به صورت اختصاصی به کارشناسان فروش ما اعلام نمایید.

شما می‌توانید به دو روش هزینه سفارش خود را پرداخت نمایید:

1- پرداخت از طریق درگاه اینترنتی در سایت چاپ کاج، با استفاده از یک کارت بانکی عضو شتاب

2- پرداخت کارت به کارت یا پرداخت به حساب

اطلاعات شماره حساب و کارت‌های بانکی چاپ کاج جهت واریز مبلغ کدام است؟

شماره کارت بانک سامان: 8356 7015 8610 6219

شماره شبا بانک سامان: IR470560611828005130211301

به‌نام: کیانوش ترکی

لطفا پس از واریز وجه و پرداخت موفق، تصویر فیش واریزی را به همراه شماره سفارش خود از طریق یکی از روش‌های زیر برای ما ارسال فرمایید.

 ارسال به آدرس ایمیل : support@chapekaj.com

 ارسال به ID تلگرام : @chapekaj_admin

توجه داشته باشید که عدم اعلام واریز مبلغ سفارش به شرکت چاپ کاج باعث می گردد تا سفارش شما در پروسه تولید قرار نگیرد.

شما می‌توانید به دو روش سفارش خود را پیگیری نمایید:

1- مراجعه به “مشاهده حساب کاربری” و مشاهده وضعیت سفارشتان

2- تماس با واحد پیگیری سفارشات

در صورت وجود مشکل در محصول دریافتی و عدم رضایت می‌توانید با مجموعه چاپ کاج تماس گرفته و مسئله خود را بیان فرمایید. چنانچه مشکل شما مشمول قوانین گارانتی چاپ کاج باشد و توسط متخصصان این مجموعه تایید گردد؛ می‌توانید محصول معیوب را مرجوع نموده تا راه‌کارهایی توسط این سازمان به شما اعلام گردد. توجه داشته باشید که حداکثر زمان استفاده از گارانتی از لحظه تحویل محصول به مشتری به مدت ۱۰ روز کاری است. البته شایان ذکر است که در برخی موارد بازه زمانی مرجوعی کالا به شرح زیر کاهش می‌یابد:

 

1- جابجایی و قرارگیری نادرست رنگ‌ها و کامل چاپ نشدن طرح بر روی محصول، برش محصول به داخل ناحیه اطمینان و آسیب‌دیدگی محصول: حداکثر ۷ روز پس از دریافت سفارش

2- شکستی سازه، کوتاه بودن پایه سازه و کامل چاپ نشدن طرح بر روی بنر سازه: حداکثر ۲ روز پس از دریافت سفارش

– جابجایی و قرارگیری نادرست رنگ‌ها یا کامل چاپ نشدن طرح روی محصول

 2- برش محصول در داخل ناحیه اطمینان

3- آسیب دیدگی‌ محصول

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه گارانتی سفارشات مراجعه نمایید.

در تهران:

در صورتی که آدرس پستی شما واقع در استان تهران باشد، می‌توانیم محصولتان را به دو صورت به دستتان برسانیم.

ا-  ارسال آن به آدرسی که به صورت آنلاین ثبت کرده‌اید؛ که در این صورت هزینه آن طبق تعرفه‌های سرویس‌های حمل و نقل درون شهری بر عهده شما می‌باشد.

2-  تحویل محصول به شما در چاپخانه چاپ کاج به آدرس:  تهران، خیابان کارگر جنوبی، پلاک 826، برج تجاری 207، واحد 14، طبقه 5

– در شهرستان: در صورتی که محل اقامت شما خارج از استان تهران باشد؛ ارسال آن از طریق سرویس‌های حمل و نقل برون شهری به آدرس پستی شما انجام خواهد شد. در این صورت نیز هزینه ارسال مطابق با تعرفه‌ سرویس‌های حمل و نقل، بر اساس مسیر، وزن وحجم محصول بر عهده شما خواهد بود.

با توجه به نوع محصولی که سفارش می‌دهید زمان تحویل متفاوت خواهد بود. زمان دقیق را می‌توانید به هنگام ثبت سفارش در صفحه محصولی که انتخاب کرده‌اید (به طور مثال کارت ویزیت مربع) مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که روزهای نوشته شده بر اساس روزهای کاری بوده و پنج‌شنبه، جمعه و ایام تعطیل شامل روزهای کاری ما نمی‌باشند.

در صورتی که فایل طراحی محصول شما آماده نیست می‌توانید از خدمات طراحی در چاپ کاج استفاده نمایید:

  • درخواست سفارش طراحی به هنگام ثبت سفارش محصول به صورت آنلاین

توجه داشته باشید که روزهای نوشته شده بر اساس روزهای کاری بوده و پنج‌شنبه، جمعه و ایام تعطیل شامل روزهای کاری ما نمی‌باشند.

1 – ابعاد پاکت خود را منطبق بر نقشه مونتاژ و قالب‌ها تنظیم کنید.

2- برای کل قسمت‌های پاکت یک فایل ارسال کنید.

3- لب چسب پاکت باید سفید (بدون رنگ) باشد تا صحافی پاکت به درستی انجام شود.

4- درب پاکت باید نسبت به پشت پاکت به صورت وارونه مونتاژ شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه راهنمای آماده‌سازی فایل طراحی برای چاپ مراجعه فرمایید.

  • درخواست سفارش طراحی به هنگام ثبت سفارش محصول به صورت آنلاین

توجه داشته باشید که روزهای نوشته شده بر اساس روزهای کاری بوده و پنج‌شنبه، جمعه و ایام تعطیل شامل روزهای کاری ما نمی‌باشند.

بررسی تخصصی مربوط به سفارشاتی است که مشتریان می‌خواهند فایل طراحی آن‌ها با توجه به استانداردهای چاپی به صورت دقیق‌تر و در گستره بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. از این رو پس از پرداخت هزینه مربوطه، کارشناسان ما فایل طراحی را بررسی کرده و در صورت امکان اصلاح ایرادات، به رفع آن‌ها می‌پردازند. در پایان نیز پس از تایید مجدد مشتری، سفارش برای چاپ ارسال می‌شود.برای این عمل شما مشتریان عزیز می‌بایست درخواست بررسی تخصصی را در زمان ثبت سفارش محصول خود برای ما ارسال نمایید.

1- بررسی اندازه قابل قبول

2- بررسی رزولوشن قابل قبول

3- بررسی نداشتن رمز در فایل‌های پی‌دی‌اف

4- بررسی درست بودن تعداد صفحات محصولات چند‌صفحه‌ای

5- بررسی و اصلاح مد رنگی

6- بررسی کیفیت تصاویر داخلی (در صورت دریافت فایل پی‌دی‌اف استاندارد)

7- بررسی و اصلاح اضافه رنگ

8- بررسی و اصلاح محدوده برش و محل تا (در صورت امکان)

9- بررسی و اصلاح پروفایل رنگی متناسب با متریال چاپی

10- بررسی و اصلاح حجم رنگ

11- بررسی اندازه نوشتار (در صورت دریافت فایل پی‌دی‌اف استاندارد)

12- بررسی رنگ‌های خاص (ساختگی) به کار رفته در فایل

13 – بررسی درست بودن تعداد صفحات محصولات چند‌صفحه‌ای

خیر، در بررسی تخصصی یا اتوماتیک هیچ‌گونه نظارتی بر روی محتوای نوشتاری یا گرافیکی فایل‌ها وجود ندارد و شما مشتریان عزیز می‌بایست پیش از ارسال فایل خودتان از صحت متون، نحوه نگارش و املاء آن‌ها اطمینان حاصل فرمایید.

CMYK مد رنگی مخصوص به چاپ است و مخفف چهار رنگ زرد (Yellow)، سرخابی (Magenta)، آبی فیروزه‌ای (Cyan) و مشکی (Black) است. سایر رنگ‌ها از ترکیب این چهار رنگ اصلی ایجاد می‌شوند.

توجه داشته باشید که فایل‌های ارسالی شما بایستی با این مد رنگی طراحی شده باشند. مد رنگی RGB برای چاپ مناسب نمی‌باشد.

علت اینکه 1 الی 2 میلیمتر اختلاف در سایز طراحی و سایز بعد از برش وجود دارد این است که در چاپخانه‌ها برای چاپ عمومی تعداد زیادی محصول همزمان در زینک دستگاه قرار می‌گیرند و بعد از چاپ به وسیله تیغ مخصوصی از هم جدا می‌شوند. رعایت فاصله‌ها سبب می‌شود که اگر برش توسط تیغ به صورت کاملاً دقیق صورت نگیرد قسمت‌های اصلی کارت از بین نرود.

فایل ارسالی شما بایستی از کیفیت بالا و رزولوشن 300Dpi  برخوردار باشد. توجه داشته باشید که رزولوشن محصولات بزرگی مانند استند، رول آپ، کانتر و بنر با رزولوشن 300Dpi  حجم زیادی خواهند داشت. به همین دلیل بهتر است از 150 Dpi برای ذخیره کردن فایل خود استفاده نمایید.

در کنار کیفیت و رزولوشن فایل، فرمت‌ذخیره‌سازی آن هم برای چاپ بسیار مهم است. فرمت‌های قابل قبول برای چاپ PDF ، TIFF و با JPEG می‌باشند. شما می‌توانید فایل خود را به هر کدام از این فرمت‌ها ارسال نمایید. البته توجه داشته باشید که فرمت PDF ایده‌آل‌ترین فرمت برای چاپ است و باعث کاهش کیفیت و ایجاد ایراد در فایل نمی‌شود.

چاپ کاج به عنوان یک مجموعه پیشرو در صنعت چاپ و طراحی با دارا بودن به روزترین دستگاه‌های چاپی افست و دیجیتال و با حضور کارشناسان و متخصصان مجرب در زمینه‌های طراحی و چاپ مفتخر است که محصولات با کیفیتی را مطابق با استانداردهای چاپی به مشتریان خود در ساراسر کشور ارائه می‌دهد.